^Powrót do góry
PRASA

Gdy Artur Krystek i Robert Szenfeld poznali się, mieli po trzydzieści kilka lat, kariery zawodowe w rozkwicie i bogate życie rodzinne. Zbieg okoliczności sprawił, że ich dzieci rozpoczęły edukację w tej samej szkole muzycznej i to właśnie tam się poznali. Muzyka zawsze towarzyszyła w ich życiu, jednak nigdy wcześniej nie przybierała wyrazistych kształtów. Artur komponował piosenki i pisał teksty do szuflady, a Robert każdą wolną chwilę poświęcał na doskonalenie gitarowych umiejętności.

"Never too late" - tak miał się nazywać ich zespół, nazwa miała uświadamiać, że nigdy nie jest za późno na realizację swoich marzeń. Wkrótce skrócili nazwę ze względów czysto wizualno-graficznych do 2LATE, jednak pierwotne założenia NIGDY nie uległy zmianie.

Zmiany personalne w sekcji rytmicznej nie pozwalały 2LATE w pełni rozwinąć skrzydeł, do czasu gdy szeregi zasilili basista Andrzej Potęga i perkusista Michał Kłopocki. Od tego czasu prace nad debiutanckim albumem nabrały tempa.

 

2LATE powstał w 2003 roku w Warszawie. Od samego początku założeniem zespołu było tworzenie własnej muzyki oraz wypracowanie oryginalnego, rozpoznawalnego brzmienia opartego na nietypowym instrumentarium i ciepłej barwie głosu wokalisty. Muzyka 2LATE inspirowana jest dokonaniami legendarnych grup – AC/DC, Thin Lizzy, Rush, Pink Floyd, Deep Purple.

Bez wątpienia, do największych sukcesów grupy należy zaliczyć zagraniczne tournee po Chinach w 2009, 2012 i 2014 roku oraz Macedonii w 2012 roku. Ich utwór CATCH THE WAVE gościł na play liście nowojorskiej rozgłośni radiowej CJC Radio gdzie spotkał się z pozytywnym odbiorem słuchaczy.

2LATE ma na koncie EP-kę I DON’T MIND, a obecnie kończy prace nad wydaniem pierwszego pełnego albumu.

Premiera lada chwila...

 

 

MATERIAŁY

RIDER - techniczne wymagania sceniczne

 

Oficjalne foto 2late 2017

Oficjalne foto 2late 2017 duża rozdzielczość

RIDER - techniczne wymagania sceniczne